جراح فک و صورت اصفهان ایمپلنت فوری

در این مطلب از سایت دکتر هادی مشکل گشا جراح دهان فک و صورت اصفهان به برسی موضوع : مراحل کاشتن ایمپلنت و ایمپلنت ها فوری پرداخته ایم.

لطفا تا پایان مطلب را مطالعه کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال، سوال خود را در بخش دیدگاه ها و نظرات برای آقای دکتر ارسال کنید. اقای دکتر پاسخگوی سوالات شما در کمترین زمان می باشند.

 

مراحل کاشتن ایمپلنت

مراحل کاشتن ایمپلنت : ایمپلنت های دندانی پایه هایی از جنس تیتانیوم هستند که به جای ریشه دندان در نواحی بی دندانی فک استفاده می شوند . پس ایمپلنت ها جایگزینی برای دندان ها می باشند که از دست رفته اند و یا در حال حاضر کشیدنی می باشد و یا قبلا کشیده شده اند.

ایمپلنت های دندانی در استخوان فکین بیمار قرار می گیرند و پس از گذشت زمان مناسب جهت اسئواینتگریشن ، آماده ساخت روکش می شوند.

ایمپلنت شامل اجزای مختلفی می باشد که طی مراحل درمان و بر حسب نیاز مورد استفاده قرار می گیرند.

مراحل درمان ایمپلنت به شیوه کلاسیک به صورت زیر می باشد :

  1.  جلسه ویزیت : معاینه کردن فرد و درخواست رادیوگرافی های مورد نیاز و بررسی کردن آن ها و در میان گذاشتن نحوه و نوع درمان با مراجع محترم
  2. جلسه جایگزاری کردن ایمپلنت : جلسه انجام مرحله دوم ، 1 تا 3 ماه بعد با بستن جزء هیلینگ اباتمنت
  3.  شروع قالب گیری : امتحان فریم و تحویل کار 2 تا 3 جلسه

 

نکات مهم و قابل توجه :

اگر دندان شما کشیده نشده باشد در جلسه قرار دهی ایمپلنت سه حالت رخ می دهد :

  1.  همزمان با کشیدن دندان فرد ایمپلنت قرار داده می شود.
  2. ۲ تا ۴ هفته پس از کشیدن و ترمیم کردن بافت نرم ، ایمپلنت قرار داده می شود.
  3. ۲ تا ۶ ماه بعد از کشیدن دندان و ترمیم کامل محل

در برخی موارد که نقایصی در لثه یا استخوان وجود دارد ، نیازمند پیوند بافتنرم یا سخت یا هر دو می باشد که بر حسب وسعت گرافت انجام شده زمان درمان افزایش می یابد.

پیشنهاد مطالعه  جراحی ایمپلنت دندان چگونه است؟

در برخی موارد که دندان عفونی نیز وجود دارد دو مساله مهم و قابل توجه وجود دارد ، خارج نمودن کامل عفونت و قرار دادن با ثبات ایمپلنت در جایگاه . بنابراین در بسیاری از دندان های عفونی امکان ایمپلنت همزمان نیز وجود دارد.

ایمپلنت فوری

 ایمپلنت فوری یا جایگزاری ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان :

زمانی که یک دندان تخریب شده است  و غیر قابل نگهداری می باشد باید کشیده شود و با ایمپلنت جایگزین شود.

چند روش برای قرار دادن ایمپلنت وجود دارد از جمله این این روش ها عبارتند از :

  • روش فوری : همزمان با کشیدن دندان شخص ایمپلنت قرار داده می شود.
  • زودهنگام نوع اول : بعد از ترمیم لثه
  • زودهنگام نوع دوم : بعد از ترمیم بخشی از استخوان
  • روش دیرهنگام : بعد از اتمام ترمیم بافت سخت و نرم

 

ایمپلنت دندان های جلو 

درمان با ایمپلنت در دندان های قدامی که زیبایی شما عامل مهمی می باشد ، نکات کلیدی در حین جراحی و ساخت روکش آن باید مد نظر قرار بگیرد . حین جراحی محل مورد نظر و زاویه قراردهی ایمپلنت نقش بسیار مهمی در زیبایی و راحتی روکش در آینده خواهد داشت . در مورد روکش ایمپلنت در ناحیه قدامی فکین بهتر است که از اباتمنت ها و روکش تمام سرامیک استفاده شود تا بیشترین زیبایی در این ناحیه به دست آید.

ایمپلنت بدون جراحی چیست ؟

در بسیاری از موارد با بررسی کردن دقیق ، در صورتی که معیارهای مناسب وجود داشته باشد ، می توان بدون  جراحی یعنی بدون کنار زدن بافت و برش جایگزاری ایمپلنت را انجام داد و در پایان این روش محافظه کارانه نیاز به بخیه کردن ناحیه نیز نخواهد بود ، که این دوران نقاهت کوتاه تری داشته و حداقل عوارض رابرای فرد به دنبال خواهد داشت . برای انجام دادن این روش باید رادیوگرافی  CT SCAN  جهت اندازه گیری دقیق داشته باشیم و از گایدهای جراحی به منظور تعیین دقیق محل ایمپلنت استفاده کنیم . وجود مقادیر کافی از استخوان آلوئول و لثه چسبنده در ناحیه مورد نظر پیش نیاز دیگر این روش است بنابراین مراجعین محترم هرگز به درمانگر خود اصرار نکنید که از تکنیک پانچ استفاده کند ، چرا که این تکنیک تنها در حضور ایده آل بافت سخت و نرم امکان پذیر است.

پیشنهاد مطالعه  اکثر ناهنجاری های جمجمه چه مواردی است؟

 ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت در یک روز : یک شیوه جراحی ایمپلنت می باشد که برای جایگزینی دندان از دست رفته است در این روش در همان روز قراردهی ایمپلنت ، فرد روکش های موقت را نیز دریافت می کند . با انجام این درمان فرد قادر می باشد بلافاصله بعد از قراردهی ایمپلنت عمل جویدن انجام داده و دندان های خود را نیز مسواک بزند . اصلی ترین هدف این تکنیک زیبایی می باشد و آن را می توان برای یک دندان از دست رفته ، چند دندان یا بازسازی کامل فک انجام داد . همچنین این روش برای افرادی که زمان انتظار برای روش سنتی را ندارند یا به دلایل شغلی قادر به تحمل بی دندانی نیستند بسیار مناسب و کاربردی است.

مزایای این روش :

۱- صرفه جویی در زمان برای شما

۲- تطبیق کردن بهتر لبه لثه ها با روکش ، و طبیعی تر به نظر رسیدن روکش های ایمپلنت

۳- بازگشت سریع به زندگی عادی

معایب و ریسک این روش :

۱- از دست رفتن ایمپلنت به دلیل حرکات های ناخواسته

۲-  تورم و درد و یا عفونت احتمالی که در کلیه جراحی های حفره دهان ممکن است رخ دهد.

۳- موفقیت این روش 70% بوده وموفقیت روش سنتی ایمپلنت 95% می باشد.

در صورت مفید بودن مطلب زیر را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

دکتر هادی مشکل گشا

 جراح دهان، فک و صورت اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.