ایمپلنت های دندان اصفهان

ایمپلنت های دندانی چیست؟

ایمپلنت های دندان اصفهان

مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

ایمپلنت های دندانی ریشه های مصنوعی دندانی هستند که پایه ای دائمی برای دندان های ثابت و جایگزین ایجاد می کنند. در مقایسه با پروتزها، بریج ها و تاج ها، ایمپلنت های دندانی یک راه حل طولانی مدت محبوب و موثر برای افرادی است که از دندان های از دست رفته، از کار افتادن دندان ها یا مشکلات مزمن دندانی رنج می برند.

از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی متناسب، احساس و عمل می‌کنند، به سرعت به استاندارد جدیدی در جایگزینی دندان تبدیل می‌شوند.

چه چیزی باعث می شود ایمپلنت دندان احساس راحتی و امنیت کامل داشته باشد؟ پزشکان از یک فیکسچر ایمپلنت تیتانیومی استفاده می کنند که با گذشت زمان در واقع به سلول های استخوانی زنده فک متصل می شود. این اتصال یک لنگر محکم و بادوام برای دندان‌های جدید شما ایجاد می‌کند.

به این معنی که هیچ لغزشی یا حرکت دیگری وجود ندارد (که گاهی ممکن است با دندان مصنوعی اتفاق بیفتد). همچنین هیچ مشکلی در غذا خوردن با ایمپلنت دندان وجود ندارد، نیازی به ترمیم منظم آنها نیست و دیگر نگران لبخند آزادانه و آشکار نیست.

دکتر هادی مشکل گشا * جراح فک و صورت اصفهان و * متخصص ایمپلنت اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه ایمپلنت های دندان اصفهان به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

 

ایمپلنت های دندان اصفهان
ایمپلنت های دندان اصفهان

 

ایمپلنت های دندانی معمولاً دارای سه بخش هستند:

1) ایمپلنت: پیچی که به عنوان ریشه دندان های جدید شما عمل می کند. این چیزی است که به طور دائم به فک شما می چسبد.

2) اباتمنت: یک کانکتور دائمی، اما قابل جابجایی توسط پزشک، که یک دندان یا مجموعه ای از دندان ها را پشتیبانی و نگه می دارد.

پیشنهاد مطالعه  عفونت لثه

3) تاج (یا دندان مصنوعی): این قسمتی از دندان است که می توانید ببینید. برای دوام و ظاهر خوب معمولاً از زیرکونیوم یا چینی ساخته می شود.

می‌توانید از ایمپلنت‌های دندانی برای جایگزینی یک دندان، چند دندان یا مجموعه کامل دندان‌های بالایی و/یا پایینی استفاده کنید. اگر نیاز به بازیابی قوس کامل دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای درمان کامل دهان باشید.

جراحان چهار ایمپلنت قرار می دهند و سپس یک قوس کامل از دندان ها را می چسبانند و نام آن را به این روش می دهند (همه دندان ها، فقط چهار ایمپلنت).

پیشنهاد مطالعه: دستورالعمل های بعد از جراحی فک (جراحی ارتوگناتیک) چیست؟

همانطور که ایمپلنت های دندانی به عنوان انتخاب ارجح برای جایگزینی دندان ظاهر شده اند. تیم متخصصان ما با هم در زیر یک سقف، با یک آزمایشگاه کاملاً مجهز و در محل کار می کنند تا لبخندهای زیبا را به گونه ای بسازند که برای بیماران ما مفید باشد.

اگر با مشکلات دندانی دست و پنجه نرم می کنید و به نظر نمی رسد راه حلی پیدا کنید که شما را خوشحال کند، ایمپلنت دندان می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. فراتر از جذابیت زیبایی شناختی، بسیاری از مردم متوجه می شوند که مزایای سلامتی فاکتور مهمی در هنگام بررسی ایمپلنت است.

 

ایمپلنت های دندان اصفهان
ایمپلنت های دندان اصفهان

 

 آیا می دانستید ایمپلنت ها می توانند به جلوگیری از تحلیل استخوان در فک کمک کنند؟

فرسایش طبیعی استخوان به محض از دست دادن دندان شروع می‌شود و اگر کاری انجام نشود، ممکن است منجر به از دست دادن دندان‌های دیگر شود و می‌تواند باعث ایجاد ظاهری فرورفته در اجزای صورت شود.

ایمپلنت‌های دندانی با استخوان ادغام می‌شوند و محرکی را فراهم می‌کنند که از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری می‌کند. این به حفظ ساختار صورت جوان تر کمک می کند، اعتماد به نفس را افزایش می دهد و منجر به سلامت دهان و دندان بهتر می شود.

پیشنهاد مطالعه  شناسایی و درمان فرورفتگی استخوان فک فوقانی

ایمپلنت های دندانی نیز می توانند به بهبود سلامت کلی کمک کنند. با داشتن دندان های قوی و کامل، بیماران می توانند رژیم غذایی خود را گسترش دهند و دوباره غذاهای سالم تری مانند آجیل و میوه ها بخورند.

همچنین باید طول عمر ایمپلنت ها را در نظر بگیرید. هنگامی که ایمپلنت های دندانی به درستی مراقبت شوند، می توانند مادام العمر دوام بیاورند و آن ها را به یکی از * سرمایه گذاری ها برای جایگزینی طولانی مدت دندان تبدیل می کند.

البته، نمی توانید برخی از مزایای رایج ایمپلنت دندان را فراموش کنید. برخلاف پروتزهای مصنوعی، آنها هرگز نمی لغزند و حرکت نمی کنند – و شما مجبور نیستید از پاک کننده ها و چسب های مخصوص استفاده کنید.

برخلاف بریج‌کاری ثابت، ایمپلنت‌های دندانی نیازی به پرکردن دندان‌های سالم مجاور ندارند. و این واقعیت را باید در نظر گرفت: مطالعات گزارش داده اند که میزان موفقیت طولانی مدت ایمپلنت بیش از 95٪ است.

برای درک بهتر آنچه که ایمپلنت های دندانی را به راه حل قطعی دندان های از دست رفته تبدیل می کند، لطفاً برای مشاوره رایگان به ما مراجعه کنید. امروز خود را برنامه ریزی کنید. از اینکه فناوری دندانپزشکی و مراقبت های متخصص ما می تواند برای شما انجام دهد شگفت زده خواهید شد.

دکتر هادی مشکل گشا * جراح فک و صورت اصفهان و * متخصص ایمپلنت در اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه ایمپلنت های دندان اصفهان به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

برای راهنمایی بیشتر یا در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهادات و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

برای عضویت و یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر هادی مشکل گشا اینجا را کلیک کنید.