ترمیم دندان ها در اصفهان

7 نوع مختلف ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان ها در اصفهان

مدت زمان مطالعه: 14دقیقه

 

اگر دندان های کج ، فرسوده ، تغییر رنگ یافته ، آسیب دیده یا ناسالم دارید ، دندانپزشک شما ممکن است ترمیم دندان یا دندان را توصیه کند. چندین نوع مختلف ترمیم دندان وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

ترمیم دندان می تواند عملکرد طبیعی دندان های شما را بازیابی کند ، به علاوه از آسیب های بیشتر ناشی از پوسیدگی جلوگیری می کند. این روش ها همچنین می توانند ظاهر دندان های شما را بازیابی کنند و می توانند به دلایل زیبایی مفید باشند.

در بسیاری از موارد ، یک روش ترمیم دندان ممکن است عملکرد و ظاهر دندان را همزمان بازگرداند.

 

انواع ترمیم دندان

چندین روش وجود دارد که می تواند ظاهر و عملکرد دندان ها را بازیابی کند. نوع روش ترمیم مورد نیاز شما با توجه به نوع و دامنه آسیب دندان شما تعیین می شود.

روشهای معمول ترمیم دندان عبارتند از:

پرکردن دندان

از پرکننده ها برای پر کردن یک حفره ، ناشی از پوسیدگی دندان استفاده می شود. این رایج ترین نوع ترمیم دندان است.

پر کردن در مطب دندانپزشکی انجام می شود و نیازی به مراقبت از متخصص ندارد.

دندانپزشک شما پوسیدگی دندان را تمیز کرده و حفره را پر می کند. چندین ماده مختلف ممکن است در پر کردن دندان استفاده شود ، از جمله آمالگام نقره یا رزین کامپوزیت.

دکتر هادی مشکل گشا * جراح فک و صورت اصفهان و * متخصص ایمپلنت در اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه ترمیم دندان ها در اصفهان به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

 

ترمیم دندان ها در اصفهان
ترمیم دندان ها در اصفهان

 

اگر دندان در جلوی دهان شما قرار دارد و هنگام صحبت یا لبخند زدن قابل مشاهده است ، دندانپزشک شما ممکن است استفاده از مواد رنگ دندان را برای پر کردن توصیه کند. گزینه ها عبارتند از:

رزین های کامپوزیت (پر کردن سفید):

اینها مواد جدیدی هستند که برای پرکردن دندان استفاده می شوند و به دلایل متعدد نسبت به پرکردن آمالگام ترجیح داده می شوند. رنگ آنها شبیه دندان های شما است و مانند پر کننده های فلزی منبسط و منقبض نمی شوند و به دندان آسیب نمی رسانند. با این حال ، آنها به اندازه پرکننده های فلزی قوی و بادوام هستند.

یونومر شیشه ای:

این ماده بیشتر از یک رزین کامپوزیت مانند یک درزگیر عمل می کند و مات است.

یونومر شیشه ای اصلاح شده با رزین:

این شبیه یونومر شیشه ای است ، اما دارای رنگ مینای دندان برای مطابقت بهتر با دندان ها است و برای ماندگاری بیشتر ساخته شده است.
با دندانپزشک خود مشورت کنید تا مشخص شود کدام نوع پر کننده برای دندان های شما مناسب است.

تاج ها

روکش دندان نوعی کلاه است که روی یک کل دندان قرار می گیرد. تاج دندان برای محافظت از موارد زیر استفاده می شود:

پیشنهاد مطالعه  آیا بعد از جراحی ایمپلنت دندان احساس درد می کنم؟

دندانهایی با حفره های بسیار بزرگ برای پر کردن دندان
دندانهای ضعیف یا ترک خورده
دندانهای فرسوده
دندان آسیب پذیر بعد از کانال ریشه
آنها همچنین برای لنگر زدن بریج که جایگزین دندان های از دست رفته است استفاده می شوند.

تاج ها توسط دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی که به عنوان متخصص پروتز شناخته می شود قرار می گیرد. اگر به تاج احتیاج دارید ، دندانپزشک شما می تواند آن را در مطب خود بسازد.

در بیشتر موارد ، یک دندانپزشک دندان شما را تشخیص داده و به آزمایشگاه می فرستد ، جایی که تاج شما ساخته می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، تاج موقت روی دندان طبیعی شما قرار می گیرد تا زمانی که دندانپزشک شما بتواند آن را با تاج واقعی جایگزین کند.

 

پیشنهاد مطالعه: آنچه باید در مورد جراحی دهان کوچک و بزرگ بدانید؟

ایمپلنت

ایمپلنت ها ریشه های مصنوعی هستند که دندان های جایگزین مانند تاج یا پل را در محل خود نگه می دارند. دو نوع اصلی وجود دارد:

اندوستئال در این نوع ، ریشه مصنوعی در استخوان فک حفاری می شود.
زیر سطحی ریشه مصنوعی روی یا بالای استخوان فک قرار می گیرد. این نوع ایمپلنت زمانی انجام می شود که استخوان فک سالم کافی برای نگه داشتن ایمپلنت اندوستئال در محل وجود نداشته باشد.
ایمپلنت های دندانی ظاهری شبیه دندان های طبیعی دارند. آنها می توانند به بهبود نیش و گفتار شما کمک کنند.

ایمپلنت قبل از تکمیل نیاز به چندین روش دارد. اگرچه تکمیل آنها ممکن است چند ماه طول بکشد ، اما ممکن است ده ها سال طول بکشد.

جراحان دهان و دندان و دندان از نوع دندانپزشکانی هستند که عمل ایمپلنت را انجام می دهند.

 

ترمیم دندان ها در اصفهان
ترمیم دندان ها در اصفهان

 

بریجز (پروتز جزئی ثابت)

بریج ها دندان های کاذب (پونتیک) هستند که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شوند. آنها توسط تاج ها بر روی دندان های اطراف متصل می شوند (تکیه گاه) ، هم ظاهر و هم عملکرد دهان شما را باز می گرداند.

بریج ها معمولاً از پرسلن ساخته می شوند که با رنگ طبیعی دندان های موجود شما مطابقت دارد. آنها همچنین ممکن است از پرسلن متصل به فلز قوی تری در زیر ساخته شوند.

دکتر هادی مشکل گشا * جراح فک و صورت اصفهان و * متخصص ایمپلنت در اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه ترمیم دندان ها در اصفهان به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

یک پل ممکن است از دندانپزشک شما بخواهد که دندانهای سالم در دو طرف آن را با تاج (به نام نگهدارنده) بپوشاند تا در محل خود لنگر بیاورد. در برخی موارد ، ممکن است نیاز به حمایت ایمپلنت های دندانی در زیر دندان های جدید باشد.
چندین نوع پل وجود دارد ، مانند:

سنتی
مریلند
کنسول
ایمپلنت پشتیبانی می کند
تعداد دندان های از دست رفته و محل آنها نوع پل مورد نیاز شما را تعیین می کند. کیفیت دندانهای تکیه گاه شما ، که دندانهای دو طرف بریج هستند نیز ممکن است یک عامل باشد.

پیشنهاد مطالعه  جراحی یا روش آرتروسنتز برای درمان اختلالات TMJ

ممکن است چندین جلسه قبل از اتمام کار پل کاری طول بکشد.

دندانپزشک عمومی یا دندانپزشک دندانپزشک ، متخصص دندانپزشکی که در ترمیم یا تعویض دندان های از دست رفته یا آسیب دیده تخصص دارد ، می تواند عمل بریج را انجام دهد.

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی دندان های کاذب متحرک هستند که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شوند. دندان های مصنوعی دقیقا شبیه دندان ها و لثه های اطراف آنها هستند.

اگر همه دندان های خود را به دلیل آسیب ، پوسیدگی دندان یا بیماری لثه از دست داده اید ، ممکن است مجموعه کاملی از پروتز دندان را دریافت کنید. اگر برخی از دندانهای طبیعی خود را دارید ، ممکن است از پروتز جزئی برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود استفاده کنید.

در برخی موارد ، ممکن است قبل از نصب دندان مصنوعی ، ترک خورده یا پوسیده شده باشید.

روکش

روکش ها پوسته هایی با رنگ دندان و طبیعی هستند که جلوی یک دندان یا چندین دندان را می پوشانند. این یک روش زیبایی است که برای کامل کردن ظاهر دندان های آسیب دیده استفاده می شود.

روکش ها ممکن است دندانهای کوچک یا کوتاه را یکدست تر نشان دهند. آنها همچنین می توانند یکنواختی را برای دندانهای تغییر رنگ یافته ، ترک خورده یا خرد شده ایجاد کنند.

روکش ها ممکن است از پرسلن یا رزین کامپوزیت ساخته شوند. دو نوع روش روکش وجود دارد:

سنتی. این امر مستلزم انجام کارهای آماده سازی گسترده از جمله خرد کردن مینای دندان و ساختار طبیعی آن است.
بدون آمادگی این امر مستلزم آماده سازی کمتر و حذف مینای دندان است. این نوع روکش نیازی به بیهوشی ندارد.
ونیرها با مراقبت مناسب ممکن است بین 5 تا 15 سال دوام بیاورند.

پیوند

از باندینگ دندان برای کامل نمودن ظاهر تغییر رنگ ، ترک خوردگی یا ترک خوردگی دندان استفاده می شود.

دندانپزشک شما رزین کامپوزیتی را بر روی دندان شما اعمال می کند که با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت داشته باشد. دندانپزشک رزین را قالب بندی و شکل می دهد ، سپس آن را با اشعه ماوراء بنفش سفت می کند.

اتصال دندان به اندازه روکش یا روکش محکم نیست. دندان های چسبیده ممکن است به راحتی خرد شوند و نیاز به یک روش ترمیم اضافی دارند.

دکتر هادی مشکل گشا * جراح فک و صورت اصفهان و * متخصص ایمپلنت در اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه ترمیم دندان ها در اصفهان به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

برای راهنمایی بیشتر یا در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهادات و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

برای عضویت و یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر هادی مشکل گشا اینجا را کلیک کنید.