ایمپلنت دندان در اصفهان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان در اصفهان

ایمپلنت دندان در اصفهان برای حمایت از یک یا چند دندان مصنوعی استفاده می شود. این یک پیچ تیتانیومی است که می تواند جایگزین ریشه دندان در صورت از کار افتادن آن شود. درست مانند ریشه دندان، در استخوان فک قرار می گیرد.

آیا ایمپلنت ها بی خطر هستند و چقدر دوام خواهند داشت؟

ایمپلنت یک درمان ایمن و تثبیت شده است. احتمالاً درست است که بگوییم ایمپلنت‌ها، مانند دندان‌های طبیعی، تا زمانی که از آنها مراقبت می‌کنید، دوام خواهند داشت.

اینکه چقدر خوب از ایمپلنت های خود مراقبت می کنید – و اینکه آیا برای قرار ملاقات های تعمیر و نگهداری منظم خود مراجعه می کنید یا خیر – بیشترین تأثیر را بر مدت زمان ماندگاری آنها خواهد داشت. اگر از ایمپلنت‌های خود مراقبت نکنید، پوششی مشابه آنچه روی دندان‌های طبیعی نادیده گرفته می‌کنید، ایجاد می‌شود. در صورت عدم درمان، این می تواند منجر به عفونت لثه، خونریزی، درد و ناراحتی عمومی شود. شما می توانید تمام این مشکلات را با دندان های طبیعی دریافت کنید.

اگر از ایمپلنت های شما به خوبی مراقبت شود، و اگر استخوانی که روی آن نصب شده است قوی و سالم باشد، می توانید انتظار داشته باشید که برای سال های زیادی دوام بیاورند. با این حال، درست مانند سایر ایمپلنت های جراحی (مانند تعویض مفصل ران) هیچ تضمینی مادام العمر وجود ندارد. من تعدادی از دندان های خودم را دارم.

آیا هنوز هم می توانم ایمپلنت بگذارم؟

آره. شما می توانید هر تعداد دندان را با ایمپلنت جایگزین کنید – از یک دندان تا یک مجموعه کامل. آیا همیشه می توان از ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده کرد؟ بستگی به وضعیت استخوان فک شما دارد. دندانپزشک شما تعدادی آزمایش ویژه را ترتیب می دهد تا میزان استخوانی که هنوز وجود دارد را مشخص کند. اگر به اندازه کافی وجود نداشته باشد، یا اگر به اندازه کافی سالم نباشد، ممکن است کاشت ایمپلنت بدون پیوند استخوان در ابتدا امکان پذیر نباشد.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

قرار دادن ایمپلنت اغلب ساده تر از بیرون آوردن دندان است و معمولاً با استفاده از یک بی حس کننده موضعی ساده انجام می شود. در آن زمان هیچ دردی احساس نخواهید کرد، اما، درست مانند بعد از کشیدن، ممکن است در طول هفته بعد از جراحی کمی احساس ناراحتی کنید.

پیشنهاد مطالعه  کیست دندان چیست؟

گاهی اوقات اگر خیلی عصبی هستید یا اگر مورد پیچیده باشد ممکن است دندانپزشک به شما یک داروی آرام بخش بدهد. داروهای بیهوشی عمومی به ندرت برای ایمپلنت استفاده می شوند و عموما فقط برای موارد بسیار پیچیده استفاده می شوند.

درمان چقدر طول میکشد؟

تیم دندانپزشکی شما می‌تواند قبل از شروع درمان، یک جدول زمانی مشخص به شما ارائه دهد. برخی از دندان‌های مصنوعی را می‌توان هم‌زمان با ایمپلنت‌ها نصب کرد (که به آنها «ایمپلنت فوری» می‌گویند).

با تیم دندانپزشکی خود مشورت کنید تا ببینید آیا اینها برای شما مناسب هستند یا خیر. معمولاً دندان‌های مصنوعی 3 تا 4 ماه پس از کاشت ایمپلنت کاشته می‌شوند. گاهی اوقات درمان بیشتر طول می‌کشد و تیم دندانپزشکی شما می‌تواند در مورد زمان درمان با شما صحبت کند.

دکتر هادی مشکل گشا ، جراح فک و صورت اصفهان و  متخصص ایمپلنت اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه  ایمپلنت دندان در اصفهان به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

ایمپلنت دندان در اصفهان
ایمپلنت دندان در اصفهان

مراقبت های بعدی چطور؟

تیم دندانپزشکی شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از ایمپلنت به شما می دهد. آنها ممکن است پس از جراحی به شما مسکن بدهند – یا مطمئن شوند که مقداری در خانه دارید – تا در صورت نیاز در چند روز آینده آنها را مصرف کنید.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

پس از کاشت ایمپلنت‌ها، استخوان فک شما باید روی آن‌ها رشد کند و به آن‌ها جوش بخورد. این معمولا چند ماه طول می کشد. گاهی اوقات زمانی که ایمپلنت‌ها قرار می‌گیرند، ممکن است به اندازه کافی پایدار باشند تا دندان‌های مصنوعی زودتر از این زمان کاشته شوند.

اگر در حال تعویض یک، دو یا سه دندان هستید، ممکن است در این مدت یک دندان مصنوعی موقت داشته باشید. اگر در حال حاضر پروتزهای کامل دارید، می‌توانید تا زمانی که ایمپلنت‌هایتان در حال بهبودی هستند به استفاده از آن‌ها ادامه دهید. پروتزهای شما نیاز به تغییر دارند تا پس از جراحی به درستی جا بیفتند و معمولاً یک کلاه شفابخش روی محل ایمپلنت قرار داده می شود تا از آن محافظت کند.

پیشنهاد مطالعه: چه چیزی باعث ایجاد دندان های اوربایت می شود و چگونه درمان کنم؟

آیا تمیز کردن دندان های ایمپلنت سخت است؟

خیر. اما اگر قرار است ایمپلنت طولانی مدت و موفقی داشته باشید، مراقبت های بعد از آن مهم است. تیم دندانپزشکی شما باید توصیه های دقیقی در مورد نحوه مراقبت از ایمپلنت به شما بدهد. تمیز کردن اطراف دندان های متصل به ایمپلنت ها سخت تر از تمیز کردن دندان های طبیعی نیست.

پیشنهاد مطالعه  نوروم آکوستیک (شوانوم دهلیزی)

با این حال، ممکن است مناطقی وجود داشته باشند که دسترسی به آنها دشوار باشد و نحوه تمیز کردن آنها به شما نشان داده خواهد شد. ممکن است لازم باشد بیشتر به متخصص بهداشت خود مراجعه کنید، اما تیم دندانپزشکی شما می‌توانند در این مورد با شما صحبت کنند.

اگر زمانی که دندان های خودم را داشتم بیماری لثه داشتم، آیا با ایمپلنت به آن مبتلا می شوم؟

بله، اگر به اندازه کافی به آنها اهمیت نمی دهید. اگر آنها را تمیز نگه دارید و به طور مرتب توسط تیم دندانپزشکی خود معاینه کنید، مشکلی نخواهید داشت. سیگار نیز بر سلامت ایمپلنت ها تأثیر می گذارد. بنابراین، اگر سیگار می‌کشید، ممکن است لازم باشد با دقت بیشتری از ایمپلنت‌های خود مراقبت کنید. برخی از دندانپزشکان ایمپلنت دندان را در افراد سیگاری قرار نمی دهند.

آیا می توانم دندان ها را در صورت ثابت بودن روی ایمپلنت بیرون بیاورم؟

اکثر دندان های متصل به ایمپلنت فقط توسط دندانپزشک قابل نصب و برداشتن است. با این حال، اگر پروتزهای متحرکی به ایمپلنت‌ها متصل شده‌اید، می‌توانید آنها را برای تمیز کردن بیرون بیاورید.

برای راهنمایی بیشتر یا در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهادات و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

برای عضویت و یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر هادی مشکل گشا اینجا را کلیک کنید.