ایمپلنت دندانی

آیا ایمپلنت ها نشان می دهند؟

ایمپلنت دندانی

بیشتر ایمپلنت ها دقیقا شبیه دندان های طبیعی هستند.

آیا برای هر دندان از دست رفته ایمپلنت دارم؟

اگر تنها یک دندان از دست رفته باشد، برای حمایت از آن به ایمپلنت نیاز خواهید داشت. اگر تعدادی دندان از دست رفته دارید و این دندان ها در کنار هم قرار دارند، می توانید برای هر دندان یک ایمپلنت داشته باشید. یا ممکن است متوجه شوید که اگر دو یا چند ایمپلنت دارید، ممکن است هر کدام بیش از یک دندان را نگه دارند. دندانپزشک شما در مورد بهترین گزینه برای شما با شما صحبت خواهد کرد.

اگه تصادف کنم چی؟

ایمپلنت‌ها و دندان‌هایی که از آن‌ها حمایت می‌کنند می‌توانند در اثر تصادف آسیب ببینند، همانطور که دندان‌های طبیعی می‌توانند آسیب ببینند. بنابراین مهم است که اگر ورزش‌هایی را انجام می‌دهید که شامل اشیاء تماسی یا متحرک می‌شوند، از محافظ دهان حرفه‌ای استفاده کنید.

ممکن است اطلاعات ما در مورد محافظ های دهان مفید باشد. اگر فقط دندان ها آسیب دیده باشند، معمولاً می توان آنها را از ایمپلنت خارج کرد و جایگزین کرد.

با این حال، اگر خود ایمپلنت تیتانیوم غیرقابل ترمیم آسیب دیده باشد، اگر برداشتن آن خیلی سخت باشد، می توان با خیال راحت در فک باقی ماند. ممکن است ایمپلنت دیگری در کنار آن نصب شود تا جایگزین کاشت آسیب دیده شود.

اگر ایمپلنت با استخوان جوش نخورد چه اتفاقی می افتد؟

این خیلی به ندرت اتفاق می افتد. اگر ایمپلنت در طول دوره بهبودی یا درست پس از آن شل شود، به راحتی برداشته می شود و فک شما به روش طبیعی بهبود می یابد. هنگامی که فک شما بهبود یافت، می توان ایمپلنت دیگری را در آنجا قرار داد. یا دندانپزشک می تواند یک بریج بسازد و آن را روی دندان های مصنوعی کاشته شده که موفقیت آمیز بوده است نصب کند.

پیشنهاد مطالعه  جراحی اورتوگناتیک

دکتر هادی مشکل گشا ، جراح فک و صورت اصفهان و  متخصص ایمپلنت اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی از جمله جراحی های داخل دهانی کوچک، جراحی آسیب های ترافیکی، جراحی ترمیمی و زیبایی فک، صورت و جمجمه و … می باشند که آماده ارائه خدمت در زمینه ایمپلنت دندانی به صورت تخصصی به شما بیماران گرامی می باشند.

ایمپلنت دندانی
ایمپلنت دندانی
پیشنهاد مطالعه: چه چیزی باعث ایجاد دندان های اوربایت می شود و چگونه درمان کنم؟

آیا می توانم درمان را در NHS دریافت کنم؟

ایمپلنت به طور معمول در NHS در دسترس نیست. ایمپلنت ها به صورت خصوصی در دسترس هستند. با این حال، در بسیاری از شرایط، هزینه درمان فقط کمی بیشتر از هزینه درمان های معمولی تر دندانپزشکی خصوصی با روکش و بریج است. در درازمدت، ایمپلنت ها معمولا گزینه مقرون به صرفه و رضایت بخشی هستند.

ایمپلنت مزایای دیگری نیز دارد. اگر ایمپلنتی برای جایگزینی یک دندان دارید، نیازی به بریدن دندان های دو طرف آن نیست. اگر بریج داشتید، دندانپزشک شما باید این کار را انجام دهد و تاج هایی را روی این دندان ها قرار دهد تا از بریج حمایت کند.

پیشنهاد مطالعه  پروسه ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

پروتزهای معمولی اغلب به این معنی است که خوردن و آشامیدن شما تحت تأثیر قرار می گیرد، زیرا ممکن است دندان مصنوعی حرکت کند. اما دندان‌های متصل به ایمپلنت این مشکل را ایجاد نمی‌کنند، زیرا محکم‌تر از دندان‌های طبیعی به استخوان چسبیده‌اند.

ایمپلنت دندانی را از کجا دریافت کنم؟

با دندانپزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است قبلاً برخی یا همه این نوع درمان را انجام دهند و توصیه های لازم را به شما خواهند داد. یا ممکن است شما را برای ارزیابی و درمان به یک “ایمپلنتولوژیست” با تجربه ارجاع دهند.

به یاد داشته باشید که بپرسید:

  • دقیقا چه درمانی پیشنهاد می شود.
  • دندانپزشک چه تجربه ای در این کار دارد.
  • کل هزینه درمان
  • جایگزین ها چه هستند.

مطمئن شوید که یک برنامه درمانی به همراه یک تخمین دریافت کرده اید و بپرسید که آیا تضمینی برای درمان شما لحاظ شده است یا خیر.

اگر از هر یک از پاسخ هایی که دریافت می کنید ناراضی هستید، نظر دوم را بخواهید. شما زمان، تلاش و پول زیادی را صرف خواهید کرد، بنابراین باید مطمئن باشید که در پایان درمان چه چیزی به دست می آورید.

برای راهنمایی بیشتر یا در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهادات و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

برای عضویت و یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر هادی مشکل گشا اینجا را کلیک کنید.