بهترین جراح فک و صورت در اصفهان | متخصص ایمپلنت در اصفهان

ماندگاری ایمپلنت های دندانی چقدر است؟

ماندگاری ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت دندان در حال حاضر بهترین گزینه برای جایگزینی دندان است. ایمپلنت دندانی می تواند جایگزین یک دندان منفرد شود یا به عنوان یک لنگر برای بریج یا پروتز عمل کند. ایمپلنت های دندانی مزایای زیادی دارند که از جمله آنها می توان به طول عمر آنها اشاره کرد. ایمپلنت طولانی ترین گزینه جایگزینی دندان موجود است.

ماندگاری ایمپلنت های دندانی چقدر است؟ در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید.

ایمپلنت های دندانی می توانند یک عمر دوام بیاورند:

میانگین طول عمر یک ایمپلنت دندان از 10 تا 30 سال است. این بدان معناست که به احتمال زیاد، بسته به سن شما هنگام کاشت ایمپلنت، تا آخر عمر باقی خواهد ماند. هیچ گزینه جایگزینی دندان دیگری این توانایی را ندارد که تا این اندازه دوام بیاورد. هنگامی که یک ایمپلنت دندانی دریافت می کنید، در طول عمر خود روی سلامت دندان خود سرمایه گذاری می کنید.

پیشنهاد مطالعه  چگونه مکیدن انگشت می تواند برای سلامت دهان و دندان کودکان مضر باشد؟

دکتر هادی مشکل گشا ، متخصص ایمپلنت اصفهان می باشند که دارای تخصص هایی فراوانی هستند.

متخصص-ایمپلنت-در-اصفهان | بهترین-جراح-فک-و-صورت-اصفهان
متخصص-ایمپلنت-در-اصفهان | بهترین-جراح-فک-و-صورت-اصفهان

چرا ایمپلنت های دندانی اینقدر عمر می کنند؟

چه چیزی در مورد ایمپلنت های دندانی باعث ماندگاری آنها می شود؟ چرا آنها از سایر گزینه های جایگزینی دندان دوام بیشتری دارند؟ به خاطر طراحی آنهاست

ایمپلنت دندان یک سیستم دندان و ریشه مصنوعی است. از یک ریشه ایمپلنت، یک اباتمنت و یک تاج تشکیل شده است. ریشه ایمپلنت یک پست تیتانیومی با رزوه ها (برآمدگی ها) مانند پیچ ​​است. ریشه ایمپلنت با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. تیتانیوم یک ماده زیست سازگار است که از طریق فرآیندی به نام osseointegration با استخوان ترکیب می شود. این فرآیند چند ماه طول می کشد، اما هنگامی که یک پیوند محکم تشکیل می شود، می تواند سال ها ادامه یابد.

برای یافتن بهترین راه برای رفع و نگرانی در مورد این مشکل با دندانپزشک خود صحبت کنید.

 

تاج ممکن است به مدت طولانی دوام نیاورد:

چند ماه پس از اینکه ریشه ایمپلنت شما قرار داده شد و زمان لازم برای اتصال کامل با استخوان را داشت، می توان یک اباتمنت و تاج را چسباند. اباتمنت فقط یک پایه است که از ریشه به بالا از طریق لثه امتداد می یابد تا تاج به آن بچسبد. روکش معمولاً از پرسلن ساخته شده است که بادوام است و شبیه مینای دندان طبیعی است.

پیشنهاد مطالعه  درباره خارش لثه چه باید بدانید؟

در حالی که ریشه ایمپلنت می تواند سال ها دوام بیاورد، قسمت تاج ایمپلنت دندان شما ممکن است اینطور نباشد. تاج ممکن است فقط 10-15 سال دوام بیاورد تا اینکه به دلیل ساییدگی و پارگی معمولی نیاز به تعویض داشته باشد. ممکن است برای برخی بیشتر طول بکشد، اما این بازه زمانی متوسط ​​است. هزینه تاج بسیار کمتر از هزینه کل ایمپلنت دندان است، بنابراین تعویض روکش یک یا شاید دو بار در طول عمر شما چندان مهم نیست.

مشاهده صفحه اینستاگرام متخصص ایمپلنت اصفهان.